Obsah

  1. Co je poslechový trénink Benaudira

  2. Krátké video pro seznámení s programem pro školy a školky

  3. Úvodní informace

  4. S čím BENAUDIRA pomáhá

  5. Jak probíhá školní program

  6. Příklad poslechové hudby BENAUDIRA

  1. Dotazy

O kurzu

 • Zdarma
 • 60 minut

Co program přínáší?

Náš program je navržen tak, aby aktivně podporoval žáky s nevyváženým sluchovým zpracováním, a to přímo ve školním prostředí. Správné zpracování sluchových informací má klíčový vliv na jejich celkový úspěch nejen ve škole, ale i v životě. 

Program navržený Německými odborníky rozvíjejí dovednosti, které jsou nezbytné pro správné rozlišování podobně znějících slov a hlásek, uspořádání písmen do správného pořadí, podporuje správný pravopis a zlepšuje schopnost porozumění čtenému textu. Díky našemu programu mohou žáci dosáhnout svého plného potenciálu a otevřít si cestu k úspěchu.
Benaudira-centrum, Libor Štěpán

Pro koho je program určen?

Program je určen pro školy, které chtějí pomoci žákům s oslabeným sluchovým zpracováním.

S problémy učení, diagnózami dyslexie, vývojová dysfázie, problémy s porozuměním čtenému textu, rozlišováním krátkých a dlouhých hlásek, citlivostí na hluk … .
benaudira-centru.cz, Libor Štěpán

Ing. Libor Štěpán

sluchový trenér BENAUDIRA

Webinářem a programem vás bude provázet Libor Štěpán. Od roku 2017 se věnuji problematice vizuálního stresu a Irlenova syndromu. Od roku 2022 jsem se také začal zabývat sluchovým tréninkem. Tato témata mě oslovila tím, že mohou výrazně zlepšit kvalitu života jednotlivců. K terapeutické práci jsem se dostal až po čtyřicítce. Předtím jsem působil jako manažer ve vedení korporátních i privátních firem. K této práci a velké životní změně mě přivedla moje manželka, která pracuje jako speciální pedagog. Společně s manželkou Janou jsme přeložili diagnostický manuál vizuálního stresu od britské společnosti Crossbow Education. V roce 2019 jsem absolvoval školení Irlen Screener u Irlen Institutu a v roce 2022 jsem se stal Sluchovým trenérem Benaudira. Pravidelně se účastním konferencí a vzdělávacích akcí a školím v oblasti diagnostiky vizuálního stresu.
Libor Štěpán